Zdravie a pozitívne myslenie
Článok bol aktualizovaný 09.11.2017
Zdravie a pozitívne myslenie. Zrejme si dávate otázku, či môže pozitívne myslenie, respektíve zmena myslenia ovplyvniť zdravotný stav. Jedno značne áno. Dnes je už pomerne veľa literatúry na trhu, ktoré to popisujú. Odhliadnuc od pozitívneho myslenia, aj svetové zdravotnícke organizácie potvrdzujú, že drvivú väčšinu ochorení si spôsobujeme sami. Emócie, strach, stres a pod. Ako myslíme – tak sa máme. „Priznávam, myšlienky ovplyvňujú telo“ A. Eistein
-Doslovne sme produktom vlastných myšlienok. Platí to aj pre zdravie.
-Nič v živote sa nedeje náhodne.
-To ako myslíme, taký je náš život.
-Každá myšlienka niečo spôsobí – je príčinou a každá situácia je niečím spôsobená – je účinkom.
Čo Vám z toho vychádza?
Presne tak. Svojim myslením si ovplyvňujeme náš život vo všetkých oblastiach, vrátane zdravia. Pred rokmi som mal na túto tému rozhovor s jedným pánom. Je z oboru a som presvedčený, že vie o čom hovorí a „netrieska len tak do vetra“.
Moja otázka bola jednoduchá:
-„Môžeme si za všetky choroby?“
Odpoveď:
-„Niekomu inému by som povedal, že asi 80 percent ochorení si spôsobujeme sami, tým ako myslíme. Ale Vám poviem, že 100 percent. Je sedem najviac deštruktívnych emócii, ktoré spôsobujú prakticky väčšinu ochorení. Hnev, závisť, krivda, nenávisť, ľútosť, strach, strach za iných.“
Čo si o tom myslíte Vy? Prekvapuje Vás to?
Odhliadnuc od pozitívneho myslenia, dnes už aj svetové zdravotnícke organizácie potvrdzujú, že drvivú väčšinu ochorení si spôsobujeme sami. Emócie, strach, stres a pod. „Ako myslíme, tak sa máme.“
Za pomerne krátky čas som sa dostal k literatúre a seminárom, ktoré o tejto téme pojednávajú.
1.
Louise L.Hay už dávno vo svojich knihách píše o prepojení nášho myslenia s našim zdravím. Dokonca zašla tak ďaleko, že priraďuje ku konkrétnym ochoreniam možné emočné problémy, i to ako z toho von. Nie je náhoda, že ste nachladnutý alebo Vás bolí ľavé koleno. Vysoký krvný tlak – myslíte, že je to vrodené, respektíve dedičné – hlúposť „veľká ako Brno“
2.
Brandon Bays a jej metóda Cesta. Na spomínanom seminári som sa zúčastnil. Jej príbeh nájdete v samostatnom článku a je priamym dôkazom toho, čo tu práve popisujem. Vďaka Ceste som pochopil význam slova ODPUSTENIE. Bez odpustenia niet uzdravenia. A opäť sme pri tých našich myšlienkach.
3.
Liečebný kód podľa Alexandra Loyda. Ten vo svoje knihe popisuje, že za všetkým je stres, ktorý pôsobí na naše srdce. Popísal jednoduchú metódu uvoľnenia, ktorú vyskúšal na svojej veľmi chorej manželke. Pomohlo. Dnes cestuje po celom svete a odhaľuje nám, že máme schopnosť samo liečenia, liečenia toho, čo sme si sami spôsobili tým ako premýšľame o sebe, o iných, ako si znovu a znovu pripomíname v čom sme zlyhali, ako nám bolo ublížené atď. Zároveň dáva facku súčasnému zdravotnému systému.
4.
Deepak Chopra. Deepak sa vo svojej literatúre popri inom zameriava na bunkovú pamäť. Je už všeobecne známe, že naše bunky sa obnovujú. Doslovne každý rok máme nové telo. Preto si Deepak Chopra položil otázku: „Ak sa naše bunky obnovujú, respektíve rodia sa nové, prečo sme chorí?“ Každá naša bunka nosí v sebe informáciu. V čase, keď sa bunka obnovuje, preberá všetky informácie od pôvodnej. Takže ak bunka obsahuje informáciu, že je chorá, nová bunka sa vytvára už s touto informáciu. Ako to spraviť, aby pôvodná bunka odovzdala novej už správnu zdravú informáciu? Odpoveď je jednoduchá. Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život. Všetko začína myšlienkou.
Napríklad placebo efekt. Výsledky sú niekedy až šokujúce. Pacientovi podáte liek, ktorý je vlastne len tabletka cukru a poviete mu, že to je najnovší špičkový liek zo Švajčiarka. Nič viac len cukor. A pacient sa zázračne uzdravuje. Myšlienka na uzdravenie s touto super tabletkou je taká silná, že okamžite koná. Na čo myslíte, to si priťahujete. Takže uzdravenie.
Možno ste už aj Vy vo svojom okolí zachytili, že dvaja pacienti s prakticky rovnakou diagnózou, znášajú liečbu rôznym spôsobom. Jeden sa vzdá a druhý bojuje. Počujem to hlavne v súvislosti s liečbou rakoviny. „Psychika je veľmi dôležitá – musíte byť v pohode.“
Ak čítate tieto informácie po prvýkrát, je to zrejme šok. Verte mi, aj ja som bol som prekvapený. Teraz nechcem vôbec preberať tému zdravotníctva a pod. Dôležité je, ako sa k týmto informáciám postavíte Vy. V žiadnom prípade nikoho nenabádam, aby prestal užívať predpísané lieky, zrušil liečbu, prestal chodiť k lekárovi. Ide o to, že Vaša osobná skúsenosť je ďaleko dôležitejšia ako to, čo som tu práve popísal. Skúste nad tým aspoň popremýšľať.
Ak máte nejaký zdravotný problém, odporúčam, kúpte si knihu od spomínaných autorov na tému zdravie. Alebo si skúste na internete vyhľadať emočné príčiny chorôb. Je len na Vás ako túto informáciu uchopíte a použijete.
Je ťažké pochopiť tieto vety, myšlienky, názory, keď je človek chorý, má boľavé telo a sotva sa hýbe, nič ho neteší a trápi sa. Jediné čo môžete spraviť je odovzdať všetky svoje myšlienky a odpustiť si, áno to je jedna z mnohých ciest ktoré vedú k uzdraveniu. Ak sa hlbšie zamyslíte nad tým čo predchádzalo vzniku choroby, ktorá práve lomcuje Vašim telom, budeme prekvapení čo zistíme.
Vyčerpáme svoje telo nadmernou záťažou v práci. „Áno musel som to spraviť, pretože by som prišiel o miesto.“ Dobre, ale prečo nám neustále prebieha mysľou „ ja som to spravil a nikto mi ani nepoďakoval a pridal ešte ďalšiu prácu“ „ som tu len na to aby som…..“, aké pocity si dookola privolávame.
Deštruktívne emócie sú spúšťače choroby.
Najlepšie lieky – láska, súcit, odpustenie (hlavne sebe), úsmev, smiech (taký až vám slzy budú tiecť), radosť, dobrý skutok (bez nároku na odmenu), to všetko bude vyžarovať z každej bunky vášho tela.
Ak si vieme sami spôsobiť ochorenie tým ako myslíme –
tak myslením sme schopní sa aj uzdraviť.
Foto:
www.pexels.com,
Internet
Citáty k článku:
Dobrý deň, neviem kde skôr začat jednotného dňa sa my snívalo že som počula zvuk buchot stala som Hore nič som nepočula na triedi deň decky plač.mala som mikrospánok. Od toho dňa som sa veľmi zlakla že počujem zvuky a že som asi osprostela tak si to dala do hlavy.Myslela som si že som schizofrenicka.Isla som psichijatticke stákymi pocitmy a že mám búšenie srdca slabosti…Dala my nervol a poslala na celkové vyšetrenie psichologicke.Myslela som si že sa zbláznim.Terqz stým bojujem že to nič není že robil iba sen. A rozhodla som sa že nebudem užívať lieky pretože ich nepotrebujem musím mať silný vôľu a keď my pride myšlienka taká tak rýchlo sa jej chcem zbaviť.Je pravda že je to niekedy ťažko.Nemozm správať bojím sa že ked stanem tak že zas budem mať myšlienky.Som z toho zúfalá a bojím sa že sa zhorší a že sa mu sto stane súčastou a že to neprejde…….
Ahoj Erika ja prezivam momentalne presne rovnaku vec.do bodky..bojim sa ist spat aby neprislo rano…taktiez ma lekar tlaci do liekov ktore odmietam.ako si to zvladla kedze si naposledy pisalav aprili?ako si na tom teraz?zvladla si to bez liekov ?
Silvia
Dobrý deň.
Po prečítaní tohto článku som si uvedomila, že moje zdravotné problémy so štítnou žlazou sú možno dôsledkom dlhoročného, neprimeraného správania sa mojej mami.
Mám 25 rokov, bývame v jednej domácnosti.
Mama mala s otcom velmi zlý vzťah, stále sa hádali, urážali, otec jej vždy vyčítal, že je neschopná…
Po tom čo sa otec odsťahoval, začala svoje „odporné“ správanie mama prenášať na mňa.
Každý deň si hladá zámienky, aby mi mohla kvoli maličkosti vulgarne vynadať, poznamenať ako v živote nič nedokážem, ako zle dopadnem a budem lutovať čo spravím, akého mám priateľa,…Je velmi neprajná…
Navyše tieto jej nálady sa prudko menia z dobrej na zlú a tvári sa, že sa nič nestalo…
Pritom som uplne normalne, pracovité, slušné dievča a hadať sa snou odmietam.
Vzhľadom na to, že ešte spolu budeme bývať približne rok,čo mám robiť aby sa moj zdravotný stav začal meniť k lepšiemu?
Ďakujem za odpoveď, s pozdravom M.
Dobry den Majka.Kedze sa venujem rieseniu problemov zo stitnou zlazou uz vyse 10 r.pokusim sa Vam par slovami opisat,kde vidim Vas problem a par tipov na riesenie.Vas neustaly psychicky konflikt s Vasou matkou vedie na fyzickej bazi k velkemu odberu jodu,ktory je zodpovedny za vyrobu hormonov stitnej zlazy a ked ich je malo,spomali sa cely metabolizmus.Ako nasledok je casto velka unava az depresie.Je toho ovela viac,ale kedze pisete o velkych vykyvoch nalad Vasej matky predpokladam,ze aj ona ma problem zo stitnou zlazou.Riesenie Vaseho problemu vidim dodat organizmu jod v dostatocnom mnozstve,aby zacala stitna zlaza pracovat,v tom momente pocitite prival energie a vtedy sa treba zacat venovat psychickej stranke a zacat hladat priciny tohoto stavu a najst najvhodnejsie riesenie ako z tohoto bludneho kruhu von.Mame s tym velmi dobre skusenosti tak ak budete mat zaujem kludne sa mi ozvite bud mailom alebo tel.Velmi rada Vam poradim.S pozdravom Kecskemetiova
http://www.stitna-zlaza.sk
Dobrý deň. V prvom rade je dobré, že si súčasný stav viete pomenovať.
Odporúčam Vám aby ste svoju pozornosť zamerali na seba. Sebapoznanie a sebarozvoj. Prečítajte si čo najviac z tejto stránky, poprípade začnite čítať niektorú z knižiek, ktoré odporúčam. Následne zavádzajte teóriu do praxe.
V najbližšom období zverejním veľmi zaujímavý rozhovor s pani Janette Kecskemétiovou, ktorá sa už roky venuje ženám, ktoré majú problémy so štítnou žľazou. Pozrite si zatiaľ jej stránku, je tam veľa informácii, vrátane jej príbehu. http://www.olejprezdravie.sk
Prajem Vám všetko dobré a nezabúdajte: Vy si tvoríte svoj život, tým ako myslíte.
Pekný deň a majte sa fanfárovo.